PolishEnglishFrenchGermanRussianSwedishDanish

Charytatywny mecz piłki nożnej - 9 czerwca 2017, godz. 19.00, Stadion Miejski2017-06-09

„Media i Przyjaciele” znów na boisku!

Fundacja Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Inną Niepełnosprawnością „Zwyczajnie żyć” już 9 czerwca organizuje charytatywny mecz piłki nożnej. To już trzecia impreza, w której amatorska drużyna gospodarzy Media i Przyjaciele zmierzy się z drużyną przeciwną na płycie stadionu miejskiego. Tym razem przeciwnikiem dziennikarzy może być każdy! 

W poprzednich latach przeciwnikiem drużyny gospodarzy byli samorządowcy. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu zostali oni pokonani, natomiast rewanż przyniósł wygraną samorządowcom. Tym razem polityków w jednej drużynie już nie zobaczymy na płycie stadionu - ich miejsce zajmuje drużyna Kołobrzeżan oraz kołobrzeskich i regionalnych przedsiębiorców. Tradycyjnie trenerem jest Robert Małkiewicz, i także tradycyjnie nie zabraknie na stadionie pań. W pierwszej kwarcie meczu zobaczymy już po raz trzeci Helenę Rudzis - Gruchała w roli kapitana drużyny oraz Annę Mieczkowską, debiutującą w roli zawodnika w meczu piłki nożnej. Ponadto w drużynie zobaczymy przedstawicieli kołobrzeskich hoteli i innych przedsiębiorstw, w tym: Krzysztof Banaszewski - Sand Hotel, Arkadiusz Tomasikiewicz - Diune Hotel, Jarosław Chałupa - Aquarius SPA, Krzysztof Maćkula i Łukasz Krymowski z Akademii Piłkarskiej Kotwica. Tym razem wyjątkową okazję mają kołobrzeżanie: już niedługo na profilu E-kg.pl, Gazety Kołobrzeskiej oraz Także.pl odbędzie się konkurs, którego nagrodą będzie udział w meczu dla kołobrzeżan. Każdy będzie miał szansę zagrać na płycie stadionu.

Nie zabraknie znanych gości! Po raz drugi drużynę dziennikarzy zasili Piotr Reiss, legenda Lecha Poznań. Swój udział w meczu zapowiedział również Andrzej Twarowski, którego miłośnicy piłki nożnej znają i uwielbiają - to popularny „Twaro” , komentator Canal+. Szeregi drużyny przeciwników zasili Rafał Różycki - piłkarz niegdyś grający w Kotwicy, ale także w ŁKS, Hertha Berlin czy Polonia Warszawa. Lista gości nie jest jeszcze zamknięta i o wszystkim będziemy informować na bieżąco. 

Tradycyjnie podczas meczu, który podzielony jest na kwarty, odbędą się licytacje. Wśród wielu cennych nagród będą do wygrania m.in. wspaniałe dwie koszulki: wyjazdową Legii Warszawa z podpisami pierwszej drużyny, którą dostarczyła nam Fundacja Legii oraz koszulkę polskiej reprezentacji piłki ręcznej również z podpisami od Rafała Różyckiego. Tradycyjnie całkowity dochód z meczu przeznaczony jest dla 7-letniego Krzysia, dzielnie od 2 roku życia walczącego z autyzmem. Mimo postępów, które zrobił, nie ma nadal wykształconej mowy, ma utrudniony kontakt z rzeczywistością, nie ma rozwiniętej tzw. małej motoryki. W jednych dziedzinach zrobił olbrzymie postępy, zaś w innych pozostał na etapie dwulatka. Potrzebuje ciągłych zajęć terapeutycznych, wyjazdów na turnusy neurologopedyczne, które ze względu na trudność w przełamaniu barier i zahamowań Krzysia kosztują olbrzymie pieniądze. To w połączeniu z terapią w miejscu zamieszkania powoduje, że koszty całej terapii przekraczają możliwości finansowe rodziców. 

Mecz odbędzie się 9 czerwca i nie jest to przypadkowa data. Zamyka on bowiem IV Forum Ekologiczne, w czasie którego również będzie wydarzenie dla Krzysia. Osobny program Forum będziemy podawać również na stronie wydarzenia, bo przygotowano wiele atrakcji już od środy, 7 czerwca. Mecz jednocześnie otwiera wielkie wydarzenie w Akademii Piłkarskiej Kotwica, która dzień po meczu rozpoczyna Turniej Piłki Nożnej AP KOTWICA CUP 2017. W turnieju potwierdzili już swój udział m.in. BFC DYNAMO BERLIN i Grunwald Rzeszów, całkiem możliwe więc, że przed meczem zasadniczym odbędzie się międzynarodowe spotkanie adeptów sztuki piłkarskiej. 

Mecz sędziować będzie już również tradycyjnie Kamil Barwinek z dwoma asystentami. 

Tradycyjnie partnerem wydarzenia jest Zdrojowa Invest, która wspiera Krzysia od pierwszego meczu, za co serdecznie dziękujemy. 

Organizatorem meczu jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Inną Niepełnosprawnością „Zwyczajnie żyć”, zaś za zbiórkę funduszy odpowiedzialny jest jak zwykle Komitet Społeczny "Dla Krzysia III". 
Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji - za co bardzo serdecznie dziękujemy za obecną i dotychczasową współpracę!

Widzimy się na stadionie miejskim w Kołobrzegu już 9 czerwca!


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.